Dzwoń po miód » dostawa do domu » 601 628 217

Marzec

niedziela, 09 listopad 2014 13:08 Napisane przez 

Z chwilą, gdy temperatura w cieniu wynosi ok. 12 stopni, pszczoły dokonują pierwszych oblotów oczyszczających. Intensywność oblotów informuje nas o sile i zdrowiu pszczół. Krótki intensywny oblot dokonują zdrowe  i dobrze przezimowane pszczoły. Mrowienie się pszczół na przedniej ścianie ula może być oznaką braku matki. Zabrudzenie odchodami ścian ula i daszka świadczy o nozemie. Słaby i długi oblot jest oznaką osłabienia rodziny.
Przy pierwszym przeglądzie zmniejszamy gniazdo i czyścimy dennice. W przypadku stwierdzenia braku pokarmu, należy bezzwłocznie podkarmić pszczoły (3 kg cukru na 2 l wody – 2 litry syropu na rodzinę). W tym okresie rodzina powinna mieć od 5 do 8 kg miodu i 1,5 kg pierzgi.  Należy pamiętać, że pierwszy główny przegląd wiosenny możemy przeprowadzić, gdy temperatura w cieniu przekroczy 18 stopni. Przy tym przeglądzie sprawdzamy obecność i ilość czerwiu. Z uwagi na intensywne czerwienie matki, pamiętajmy o dobrym ociepleniu uli.
Podczas obserwacji pierwszych oblotów nie należy stać blisko uli. Oblatujące pszczoły mogą potraktować sylwetkę pszczelarza jako punkt odniesienia, co może powodować błądzenie pszczół po naszym odejściu.

Prace które powinniśmy wykonać w okolicach marca:

  • przycinamy winogrona,
  • przycinamy przemarźnięte łodygi róż,
  • przycinamy suche gałęzie, prześwietlamy drzewa (pamiętajmy jednak, że lepsze jest prześwietlanie częstsze ale słabsze niż rzadkie a mocne),
  • przycinamy żywopłoty posadzone w poprzednich latach,
  • wysadzamy do doniczek w domu, w miarę chłodnym miejscu kłącza i cebule kwiatów wiosennych m.in. krokusy, mieczyki, narcyzy, dalie, pacioreczniki,
  • możemy przesadzić krzewy w naszym ogrodzie, jeśli pozwala na to pogoda i ziemia jest już lekko rozmarżnięta,
  • wykonujemy pierwsze opryski na drzewa owocowe MIEDZIANEM 50 WP, jeśli temperatura na zewnątrz wynosi 7 stopni,
  • można wykonać również oprysk na szkodniki na roślinach ozdobnych PROMANALEM 60 EC, jeśli tempetatura na zewnątrz wynosi 7-10 stopni.
Ostatnio zmieniany czwartek, 10 grudzień 2015 20:42
Czytany 12182 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Media

Więcej w tej kategorii: « Luty Styczeń »
Zaloguj się, by skomentować

Ciekawostki

Kontakt:

Agnieszka i Edward Fiłkowscy  
Chabowo  25                                  tel: 601 628 217
74-202 Bielice                                email: edekfi@gmail.com

OFERTA:

UWAGA!!!
Przy większych zamówieniach dostarczamy miód do klienta.
Przyjmujemy zamówienia z restauracji, cukierni i lokali gastronomicznych.