Dzwoń po miód » dostawa do domu » 601 628 217

W przypadku słonecznych i jeszcze ciepłych dni listopadowych, pszczoły dokonują ostatnich oblotów i oczyszczają się. Przy przeprowadzaniu ostatnich prac w pasiece należy sprawdzić, czy gałęzie nie dotykają uli, co mogło by niepokoić pszczoły w czasie wiatrów. Należy jeszcze raz sprawdzić, czy zostały zmniejszone wyloty przed dostaniem się do ula drobnych gryzoni. W grudniu pszczoły już tworzą kłąb zimowy, w którym pozostają do pierwszego oblotu wiosennego. Dzięki temu, że pszczoły zachowują cały czas aktywność życiową, mogą odpowiednio formować kłąb zimowy i utrzymywać w gnieździe optymalną temperaturę, wilgotność powietrza oraz stężenie dwutlenku węgla.

Prace ogrodnicze które powinniśmy wykonać w okolicach listopada:

  • pod koniec listopada, przy stałej temperaturze poniżej zera, okrywamy specjalną włókniną rośliny bardziej wrażliwe na niskie temperatury m.in. różaneczniki, azalie, wrzosy, hortensje, bukszpany, cyprysiki, świeżo posadzone brzoskwinie, morele,
  • jeśli ziemia nie zamarzła, to listopad jest ostatecznym miesiącem sadzenia roślin z odkrytym korzeniem,
  • wyjąć z oczka wodnego rośliny wodne i zabezpieczyć,
  • jeśli nie zostało nic posadzone, można przekopać działkę i posypać nawozem, co pomoże polepszyć jej przydatność na wiosnę.

Kontakt:

Agnieszka i Edward Fiłkowscy  
Chabowo  25                                  tel: 601 628 217
74-202 Bielice                                email: edekfi@gmail.com

OFERTA:

UWAGA!!!
Przy większych zamówieniach dostarczamy miód do klienta.
Przyjmujemy zamówienia z restauracji, cukierni i lokali gastronomicznych.